flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

За жорстоке поводження з тваринами передбачена відповідальність! Що робити при виявлені правопорушення?

07 жовтня 2020, 09:15

Нагадуємо, що за жорстоке поводження з тваринами передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Зверніть увагу, що жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій - караються штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років (частина 1 статті 299 Кримінального кодексу України).

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, - караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років (частина 2 статті 299 Кримінального кодексу України).

Такі дії, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років (частина 3 статті 299 Кримінального кодексу України).

Після того, як до відділу поліції надійде заява або повідомлення про факт жорстокого поводження з тваринами, який містить ознаки кримінального правопорушення, слідчий, дізнавач, прокурор не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

При отриманні витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань перевірте правильність кваліфікації кримінального правопорушення. У витягу мають бути зазначені відомості, вказані у вашій заяві чи повідомлені, без упущення якихось деталей (наприклад: вчинення злочину групою осіб, вчинення злочину відносно двох і більше тварин і т.д.).

У разі невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань протягом 24 годин з моменту подачі такої заяви, ви маєте право звернутися до суду зі скаргою на бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора.

Якщо жорстоке поводження з тваринами не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварин, настає адміністративна відповідальність.

Жорстоке поводження з тваринами - знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами - тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Чинне законодавство спрямоване на захист від страждань і загибелі тварин унаслідок жорстокого поводження з ними, захист їх природних прав та укріплення моральності й гуманності суспільства.

 

 

Джерело: https://court.gov.ua/